Viac o aplikácii Moneo

Potrebujete pripraviť  finančný plán ? Uvažujete o kúpe firemného auta alebo si chcete rozdeliť podiely na zisku a zvažujete, či to neohrozí  financie firmy ?  Neviete, či bude mať Vaša firma dosť peňazí na úhradu dodávateľov,  nájomného alebo výplatu miezd zamestnancov ?  Aplikácia Moneo Vám poskytne okamžitú odpoveď.  A nielen to - Moneo Vám tiež pomôže hľadať riešenia v nepriaznivých situáciách.  Môže sa tak stať Vašim neoceniteľným pomocníkom, ktorý dokáže presne a spoľahlivo predvídať budúci finančný vývoj a pomôže Vám rýchlo a správne sa rozhodnúť.

 

VlastnostiPrečo je dobré mať Moneo


 • Pre život každej firmy sú nevyhnutné reálne peniaze. Cash Flow a zisk sú dva úplne odlišné ukazovatele, pričom mať vysoký účtovný zisk vôbec nemusí znamenať dostatok peňazí.  Inými slovami, zisk na papieri má reálnu hodnotu až vtedy, keď sú peniaze na účte.  Potvrdzuje to aj známe prirovnanie „Cash is king“.
 • Aby ste sa vedeli správne rozhodnúť, potrebujete spoľahlivé informácie. Pri rozhodovaní o financiách sa nespoliehajte na pocity, môže to byť klamlivé. Potenciálny stav finančných prostriedkov - likvidita - sa v čase rýchlo mení a jej nedostatok môže aj vysoko ziskovú firmu doviesť ku krachu. 

  

 •   Moneo môže byť Váš spoľahlivý finančný kompas, vďaka ktorému budete mať Vaše peniaze vždy pod kontrolou a vyhnete sa zbytočnému stresu.

 

 

 


Ako Vám pomôže


1.  Presný a spoľahlivý obraz o budúcom stave financií kedykoľvek a kdekoľvek

Aplikácia vytvorí  celkový obraz o všetkých  príjmoch, výdavkoch a hlavne očakávanom stave Vašich financií  na najbližší mesiac po dňoch (30),  3 mesiace po týždňoch (90) alebo 12 mesiacov po mesiacoch (365). V prepojení s bankou sa prognózy budú aktualizovať automaticky v reálnom čase a aplikácia Vám tiež kedykoľvek v priebehu dňa (24/7) poskytne informáciu o tom, aký je aktuálny stav na Vašich bankových účtoch .  


2.  Priebežné riadenie cash flow 

 • Pomocou aplikácie dokážete priebežne kontrolovať príjmy a výdavky firmy a riadiť cash flow v reálnom čase . Podľa očakávaných príjmov (úhrady faktúr, príjem tržieb, ...) sa viete správne a rýchlo rozhodovať o akýchkoľvek výdavkoch (platby faktúr, miezd, úverov, daní, ...), pričom úhrady viete realizovať jednoducho priamo z aplikácie.


 • Finančný vývoj viete vopred predvídať a prípadný nepriaznivý trend dokážete zvrátiť. Viete si vopred modelovať scenáre a pripraviť vlastné riešenia prostredníctvom simulácii.
 • Aplikácia môže poslúžiť ako praktický simulátor cash flow, kde si môžete otestovať dopady rôznych rozhodnutí  ešte skôr, ako ich prijmete (získanie úverov, úprava miezd zamestnancov, nákup áut alebo počítačov, vyplatenie podielov na zisku, rôzne druhy štátnej pomoci, reakcia na zmeny zákonov, ...).


3.  Príprava nových projektov a finančné plánovanie

Pri príprave nových projektov môže byť Moneo pre bežné firmy aj startupy výborným pomocníkom pri tvorbe rôznych finančných prehľadov ( finančný plán, analýza príjmov a výdavkov, likvidita a jej vývoj, podnikateľský plán,  plán cash flow,...).


  


Komu je určená


 • Veľkosť firmy.  Aplikácia je určená pre stredné a väčšie firmy, no výborne poslúži aj pre nové začínajúce projekty  ( startupy ).


 • Obchodné zameranie.  Je vhodná pre široké spektrum firiem,  využiť ju môžu napríklad účtovné, právne, reklamné, poradenské a servisné firmy, maloobchodné predajne, hotely, reštaurácie, výrobné, obchodné, stavebné alebo dopravné firmy, ...


 • Personálne využitie. Aplikácia je určená pre každého, kto rozhoduje o financiách firmy. Môže byť výborným pomocníkom pre majiteľov firiem, finančných riaditeľov alebo účtovníkov.  Ovláda sa jednoducho a nevyžaduje špeciálne odborné znalosti z  účtovníctva. 


Ako funguje


 • Aplikácia generuje presné a spoľahlivé prognózy vývoja cash flow kedykoľvek v priebehu dňa alebo ku ktorémukoľvek dňu až na 12 mesiacov
 • Automaticky režim umožňuje generovať prognózy v reálnom čase tak, že si aplikácia potrebné informácie aktualizuje automaticky a užívateľ nemusí nič zadávať
 • Prepojenie s bankou poskytuje informácie o aktuálnom stave a pohybe na bankových účtoch v reálnom čase (24/7)
 • Aplikácia generuje platobné príkazy do všetkých bánk v rámci SR a 36 krajín sveta (SEPA zóna) pre neobmedzený počet platieb
 • Režim simulácie umožňuje vytvoriť kópiu aktuálnej finančnej situácie a na nej si vyskúšať dopady rôznych rozhodnutí
 • Podporuje prístup pre neobmedzený počet užívateľov s vymedzením ich prístupových práv
 • K dispozícii je v 8 svetových jazykoch: anglicky, nemecky, francúzsky, španielsky, taliansky, poľsky, česky, slovensky
 • Dostupná kedykoľvek a kdekoľvek  z pevných aj mobilných zariadení (PC,Notebook, tablet, telefón) nezávisle na operačnom systéme (web verzia)

                 Je čas pozrieť sa za horizont