Viac o aplikácii Moneo

Potrebujete pripraviť  finančný plán ? Uvažujete o kúpe firemného auta alebo si chcete rozdeliť podiely na zisku a chceli by ste vedieť , ako to ovplyvní finančnú situáciu firmy ?  Neviete, či bude mať Vaša firma dosť peňazí na úhradu dodávateľov, nájomného alebo výplatu miezd zamestnancov ?  Aplikácia Moneo Vám poskytne okamžitú odpoveď.  A nielen to - Moneo Vám tiež pomôže hľadať riešenia v nepriaznivých situáciách.  Môže sa tak stať Vašim neoceniteľným pomocníkom, ktorý dokáže presne a spoľahlivo predvídať budúci finančný vývoj a pomôže Vám rýchlo a správne sa rozhodnúť.


VlastnostiPrečo je dobré mať Moneo


 • Pre život každej firmy sú nevyhnutné reálne peniaze. Cash Flow a zisk sú dva úplne odlišné ukazovatele, pričom mať vysoký účtovný zisk vôbec nemusí znamenať dostatok peňazí.  Inými slovami, zisk na papieri má reálnu hodnotu až vtedy, keď sú peniaze na účte.  Potvrdzuje to aj známe prirovnanie „Cash is king“.
 • Aby ste sa vedeli správne rozhodnúť, potrebujete spoľahlivé informácie. Pri rozhodovaní o financiách sa nespoliehajte na pocity, môže to byť klamlivé. Potenciálny stav finančných prostriedkov - likvidita - sa v čase rýchlo mení a jej nedostatok môže aj vysoko ziskovú firmu doviesť ku krachu. 

  

 •   Moneo môže byť Váš spoľahlivý finančný kompas, vďaka ktorému budete mať Vaše peniaze vždy pod kontrolou a vyhnete sa zbytočnému stresu.

 

 

 


Ako Vám pomôže


 • Pohľad do budúcnosti.  Aplikácia vytvorí  presný a spoľahlivý obraz o budúcich príjmoch, výdavkoch a očakávanom stave financií  až na 12 mesiacov. Jednoducho a rýchlo získate prehľad o pohyboch peňazí vo firme a hlavne koľko finančných prostriedkov budete mať k dispozícii napríklad zajtra, o týždeň alebo o mesiac. Získate tak cenné informácie pre rozhodovanie.


 • Aktualizácia prognóz automaticky v reálnom čase. Prepojením s bankou a fakturačným systémom bude aktualizácia prognóz prebiehať automaticky, rýchlo a komfortne. Spustením aplikácie získate vždy aktuálne prognózy bez toho, aby ste museli niečo zadávať. Aplikácia Vám tiež kedykoľvek v priebehu dňa (24/7) poskytne informácie o tom, aký je aktuálny stav na Vašich bankových účtoch a aktuálny stav pohľadávok a záväzkov v danom okamihu.  


 • Riadenie cash flow v reálnom čase. Pomocou aplikácie dokážete priebežne kontrolovať príjmy a výdavky firmy a riadiť cash flow v reálnom čase . Podľa očakávaných príjmov (úhrady faktúr, príjem tržieb, ...) sa viete správne a rýchlo rozhodovať o akýchkoľvek výdavkoch (platby faktúr, miezd, úverov, daní, ...). 


 • Platobné príkazy. Priamo z aplikácie viete jednoducho a rýchlo generovať platobné príkazy do všetkých bánk v rámci SR a 36 krajín sveta (SEPA zóna) pre neobmedzený počet platieb. Všetky potrebné informácie aplikácia obsahuje, nemusíte nič zadávať. Príprava trvá niekoľko sekúnd - len jednoduchým klikom rozhodnete, ktoré položky sa majú uhradiť. Aplikácia Vám v reálnom čase zobrazí, koľko prostriedkov na účte zostane po zrealizovaní vybraných úhrad.


 • Simulácie. Ak chcete zistiť, ako by Vaše rozhodnutia  ovplyvnili finančnú situáciu ešte predtým, než sa finálne rozhodnete, môžete využiť simulátor cash flow. Viete si tak napríklad vopred otestovať , ako by dopadlo získanie úveru, úprava miezd zamestnancov, nákup áut alebo počítačov, či vyplatenie podielov na zisku.


 • Nové projekty a finančné plánovanie. Pri príprave nových projektov môže byť Moneo pre existujúce firmy aj startup výborným pomocníkom pri tvorbe rôznych finančných prehľadov ( finančný plán, analýza príjmov a výdavkov, likvidita a jej vývoj, podnikateľský plán,  plán cash flow,...).


  


Komu je určená

 

 • Veľkosť firmy.  Aplikácia je určená pre stredné a väčšie firmy, no výborne poslúži aj pre nové začínajúce projekty  ( startupy ).

 

 • Obchodné zameranie.  Je vhodná pre široké spektrum firiem, bezohľadu na obchodné zameranie. Využiť ju môžu napríklad účtovné, právne, reklamné, poradenské a servisné firmy, maloobchodné predajne, hotely, reštaurácie, výrobné, obchodné, stavebné alebo dopravné firmy, ...

 

 • Personálne využitie. Aplikácia je určená pre každého, kto rozhoduje o financiách firmy. Môže byť výborným pomocníkom pre majiteľov firiem, finančných riaditeľov alebo účtovníkov.  Ovláda sa jednoducho a nevyžaduje špeciálne odborné znalosti z  účtovníctva. 

 

Ako funguje


 • Z technologického hľadiska je aplikácia k dispozícii v 2 verziách:  desktop alebo  web.
 • Web verzia je dostupná kedykoľvek a kdekoľvek  z pevných alebo mobilných zariadení (PC,Notebook, tablet, telefón) prostredníctvom webového prehliadača nezávisle na operačnom systéme.
 • Desktop verzia je dostupná len na počítači s OS Windows, na ktorom musí byť nainštalovaná. 
 • Aplikáciu si môžete bezplatne vyskúšať  počas 14 dní (Trial) . K dispozícii je aj prezentačné Demo, ktoré obsahuje aj vzorový príklad.
 • K aplikácii môže pristupovať neobmedzený počet užívateľov, pričom pre každého môžu byť zadefinované jeho prístupové práva.
 • S aplikáciou môžete pracovať v 8 svetových jazykoch: anglicky, nemecky, francúzsky, španielsky, taliansky, poľsky, česky, slovensky
 • Moneo je k dispozícii v 3 platených verziách: Basic, Standard a Premium. Bližšie informácie nájdete v sekcii "Cennik".

                 Je čas pozrieť sa za horizont